Šimtus metų kanapių panaudojimas vyrojo nuo ​​statybinių medžiagų iki tekstilės. Iš kanapių pagamintos virvės buvo ypač naudingos valtyse ir laivuose visame pasaulyje, nes buvo atsparios druskai.

Taip pat archeologai Indijoje atrado statybinę medžiagą, kurią sudarė kanapės ir kalkės, kuri padėjo išsaugoti Eloros urvus daugiau nei 1500 metų. Ir net Henry Fordas 1941 m. sukūrė koncepcinį automobilį, pavadintą „Soybean Car“, iš dalies gautą iš kanapių.

Pramoninės kanapės yra tvarios, mažai priežiūros reikalaujančios ir neįtikėtinai universalios. Jos netgi gali klestėti nederlingoje dirvoje ir gali būti naudojamas sėjomainai dirvožemiui atkurti, nes jis gali išvalyti dirvą.

Kadangi galima panaudoti kiekvieną augalo dalį – stiebus, sėklas, lapus ir žiedus, pramoninės kanapės turi platų augimo potencialą, kuris dabar vis dažniau pastebimas.

Štai keletas stebinančių būdų, kaip pramoninių kanapių panaudojimas įsitvirtina ne viename sektoriuje.

1. Kanapių izoliacija

Daugelis sektorių, įskaitant statybos pramonę, ieško tvaresnių alternatyvų, kad sumažintų poveikį aplinkai. Kanapių betonas arba kanapinė izoliacija yra lengva, biokompozitinė statybinė medžiaga, pagaminta iš kanapių ir kalkių. Jis pasižymi puikiomis šiluminėmis, konstrukcinėmis ir drėgmei atspariomis savybėmis ir gali būti naudojamas stogo, sienų ar plokščių izoliacijai, todėl stiklo pluošto izoliacijai pakeisti buvo naudojamos kanapės.

Kai kurie jo pranašumai, palyginti su tradiciniu betonu, yra tokie, kad jis yra mažiau trapus, lengviau apdirbamas ir stipresnis nei plienas.

2. Tvarus audinys

Žodis „drobė“ iš pradžių reiškė „pagaminta iš kanapių“, o tai reiškia Cannabis sativa, botaninį kanapių pavadinimą. Nors šiuolaikinė drobė daugiausia sudaryta iš medvilnės arba lino, kanapės šimtmečius buvo naudojamos tekstilės gaminiams gaminti.

Šiandien mados pasaulis iš naujo atranda pramonines kanapes kaip natūralų kvėpuojančių ir lengvai dėvimų drabužių gaminį. Remiantis tekstilės birža, ekologiškos kanapės laikomos vienu tvariausių pluoštų.

3. Švari kosmetika

Ieškantiems švaresnių grožio priemonių šalto spaudimo kanapių sėklų aliejus puikiai drėkina ir ramina. Kanapių šampūnas dabar yra plačiai prieinamas daugelyje bakalėjos parduotuvių ir vaistinių, jis taip pat naudojamas muilui, lūpų balzamui ir rankų kremui.

4. Veganiški pieno produktai

Kanapių pienas – dar vienas prekybos centrų lentynose jau esantis produktas. Šis kreminis “pienas” gaminamas iš kanapių sėklų, kurios mirkomos ir sumalamos vandenyje. Nors dauguma žmonių naudoja šią augalinę alternatyvą savo kavoje ar dribsniuose, kiti žengė žingsnį toliau gamindami kanapių sūrį.

5. Ekologiški automobiliai – ir lėktuvai

Aukštos klasės elektromobilių gamintojai ieško būdų, kaip įtraukti tvaresnes medžiagas, įskaitant kanapes. Šiuo tikslu į pensiją išėjęs kompiuterių pardavėjas Key Veste 2016 m. pastatė automobilį, beveik vien tik iš 100 svarų kanapių. Jis panaudojo medžio pluoštą kotelio viduje ir dervą, kad sukurtų tvirtą bioplastiką, kurį įliejo į sportinio automobilio kėbulą. .

Prieš metus kanapių novatorius sukonstravo dviejų variklių, keturių vietų komplektinį lėktuvą, pagamintą iš 75 % kanapių produktų. Tas pats asmuo dabar gamina kanapių išmaniuosius telefonus.

6. Kanapių plastikas

Iš kanapių stiebų pagaminta celiuliozė gali būti naudojama bioplastikams gaminti. Kanapių plastikas gali būti biologiškai skaidus ir kompostuojamas. Priklausomai nuo gamybos, tai gali būti 100 % biologinės dervos arba polimero. Palyginti su plastiku, pagamintu iš iškastinio kuro, kanapių plastikas yra anglies neigiamas atsinaujinantis išteklius.

7. Gyvūnų pašaras

Įvairių šalies universitetų mokslininkai tiria kanapes kaip perspektyvų gyvulių pašarų šaltinį. Kanzaso valstijos universiteto mokslininkai mano, kad visos kanapių augalo dalys gali būti maistingos galvijams ir geras žalių baltymų šaltinis. Kitame tyrime Oregono valstijos universiteto mokslininkai tiria panaudotos kanapių biomasės, kaip avių, karvių ir naminių paukščių pašaro, potencialą.

Šaltiniai: https://eu.usatoday.com/story/sponsor-story/generation-hemp/2022/01/07/7-surprising-uses-industrial-hemp/9104429002/ 

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Akcijos
Kosmetika
Aksesuarai
Užkandžiai
CBD Aliejus
0