Kanapių kultūra yra susijusi su augalo naudojimu. Pasauliniu mastu šis judėjimas skirtingiems žmonėms reiškia skirtingus dalykus, pradedant poilsiu, religija ir vaistais. Nors tikslaus apibrėžimo nėra, kanapių kultūros idėja kyla iš įsitikinimo, kad kanapės pagerina gyvenimo kokybę.

Kas yra kanapių kultūra?

Kanapių kultūra įvairiose vietovėse skiriasi, tačiau dažnai yra pakankamai vienoda, kai kalbama apie kanapių vartotojo požiūrį į augalą ir jo poveikį gyvenimui.

Kanapių kultūros samprata nuolat tobulėja, nuolat plečiasi ir prisitaiko prie naujų įstatymų ir tendencijų.

Kas yra 420?

420 yra kanapių vartojimo slengas. 420 pradėtas vartoti tarptautiniu lygiu kaip būdas pranešti, kad laikas kanapėms. Taip pat šie skaičiai prisikiriami dienos metui (4:20) ir mėnesio dienai (4-20).

Labai dažnai randama rūkymo reikmenų ir „stounerio įrankių“, kuriuose naudojamas numeris 420 kaip prekės ženklo ir dizaino dalis.

Kokia yra 420 istorija?

Aštuntojo dešimtmečio pradžioje Waldos buvo draugų grupė Kalifornijos vidurinėje mokykloje. Sportininkų grupė vieni kitiems primindavo apie „420 Louis“, kuris buvo kodas susitikti prie netoliese esančios Louis Pasteur statulos dvidešimt minučių po keturių, kad po treniruotės parūkytų žolę.

Galų gale jie išbraukė „Louis“ pavadinimą ir kodas pritraukė kitus mokyklos vaikus. Tai buvo būdas bendrauti su draugais, nebijant, kad juos užklups tėvai.

Kanapių kultūra visame pasaulyje

Indija

Indijos meilė kanapėms galėjo prasidėti su indoeuropiečiais. Nuo antrojo tūkstantmečio prieš Kristų buvo manoma, kad ši klajoklių kultūra su savimi atsinešė šį augalą, keliaujant iš Vidurio Azijos į Indijos subkontinentą. “Ganja”, vienas iš daugelio piktžolės pavadinimų, vartojamų visame pasaulyje, yra hindi kalbos žodis, reiškiantis kanapių gėles. Tai rodo, kad Indija turėjo didelę įtaką pasaulio suvokimui ir augalo naudojimui. Kanapės taip pat įtrauktos į indų religiją: Viešpats Šiva, vienas iš trijų pagrindinių dievų, mėgavosi marihuana atsipalaidavimui ir meditacijai pagerinti.

Kanapių kultūra ir toliau populiari daugelyje Indijos vietų, nepaisant to, kad augalas yra neteisėtas. Bhang, populiari valgomųjų kanapių produktų forma, dažniausiai yra patiekiama pieno kokteiliuose ir kituose produktuose, pavyzdžiui, lassi.

Jamaika

Jamaikoje “Ganja” yra glaudžiai susijusi su Rastafari (kultūrinis ir dvasinis judėjimas). Pirmą kartą Jamaikoje afrikiečiai apsigyveno XVI amžiuje, kai britai juos priverstinai atgabeno į salą kaip vergus. Britai taip pat atvežė į Jamaiką indų darbininkų, kurie savo “Ganja” dalijosi su afrikiečiais. 

Rastarafi kanapes laiko šventa žolele, iš dalies dėl nuorodų Biblijoje. Marihuana naudojama bendruomeniniuose susitikimuose, kur aptariami filosofiniai dalykai. Tikėjime kanapės laikomos sveikomis protui, kūnui ir dvasiai.

Šiandien, nors tai gali atrodyti neįtikėtina, atsižvelgiant į tarptautinę Jamaikos reputaciją kanapių srityje, Jamaikos vyriausybė ir toliau mano, kad augalas yra neteisėtas. Tačiau pastaraisiais metais apribojimai buvo šiek tiek sušvelninti.

Jungtinės Valstijos

Jungtinių Valstijų santykiai su kanapių kultūra buvo itin sudėtingi, ypač nuo XX amžiaus pradžios. Aštuntojo dešimtmečio pradžioje prezidento Richardo Niksono inicijuotas vadinamasis „karas su narkotikais“ buvo skirtas marihuanos vartojimui, siekiant demonizuoti ir įkalinti juodaodžius, Meksikos imigrantus ir spalvotus žmones visoje šalyje.

Visų pirma juodaodžiai nukentėjo dėl šios rasistinės politikos, nes jie buvo suimti beveik keturis kartus dažniau nei baltieji, nepaisant maždaug lygiaverčio naudojimo. Šiuo metu visos šalies valstijose vykdomos plačiai paplitusios dekriminalizavimo ir legalizavimo pastangos.

Kodėl marihuana leidžiama daugelyje šalių?

Yra daug priežasčių, kodėl kanapės vis labiau legalizuojamos visose pasaulio šalyse. Viena iš pagrindinių varomųjų jėgų tokiose vietose kaip Urugvajus ir Meksika yra nusikalstamumo mažinimas pakeičiant mafijos ir nelegalių gaujų valdomas tiekimo grandines vyriausybės sankcionuotomis pramonės šakomis.

Kitos šalys labiau orientuojasi į paklausą. Susidūrusi su nerimą keliančiu su narkotikais susijusių mirčių skaičiumi, 2001 m. Portugalija panaikino nelegalių narkotikų kriminalizaciją, o šis sprendimas tuo metu susilaukė daug dėmesio. Tačiau netrukus mirtingumas nuo narkotikų smarkiai sumažėjo. Galiausiai vis labiau suprantama, kad karas su kanapėmis tiesiog neveikia.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Akcijos
Kosmetika
Aksesuarai
Užkandžiai
CBD Aliejus
0