Kanapių būna įvairių formų, dydžių ir spalvų. Tikriausiai produkto aprašyme esate pastebėję ir tai, kad kai kurie kanapių žiedai gaunami iš kambarinių arba laukinių kanapių. Kad nepasimestumėte tarp šių terminų kanapių kontekste, atsakysime į klausimą: kuo skiriasi kambarinės ir lauke auginamos kanapės?
Išvaizda
Yra keletas pastebimų skirtumų tarp kanapių, auginamų patalpose, ir kanapių, auginamų lauke. Lauke auginamos kanapės paprastai yra tamsesnės ir atrodo “natūraliau”. Taip yra todėl, kad lauke auginami augalai turi atlaikyti daugybę gamtinių stichijų, tokių kaip lietus, kenkėjai, saulės šviesa, vėjas, mėnulio šviesa ir temperatūros svyravimai, palyginti su kanapėmis, auginamomis patalpose. Paprastai lauke auginami augalai atrodys tamsesni, jausis lengvesnis, o pumpurai bus retesnės išvaizdos. Lauke augantiems augalams dažnai trūksta aštraus kvapo – jų kvapas paprastai atspindi aplinką, kurioje jie buvo auginami. Lauke auginamos kanapės dažnai atsiduoda mišku, žole, pipirais ir pušimis.
Priešingai, patalpose auginamos kanapės atrodo šviesesnės, ir paprastai, ryškesnės žalios spalvos, galinčios turėti daug pridėtinių ryškesnių spalvų, tokių kaip oranžinė, violetinė ir raudona. Kambarinių augalų gėlės dažnai yra sandariau supakuotos ir paprastai turi daugiau trichomų nei lauke auginamos gėlės. Viduje auginami augalai dažnai turi turtingą kvapų paletę, kuri gali kvepėti levandomis, citrusais, vanile ir net kava.
Skonis
Tikėkite ar ne, lauke auginamos kanapės laikomos turtingesnio skonio, kupinomis subtilybių ir įmantrių skonių. Taip yra todėl, kad aplinka, kurioje jos auginamos, suteikia augalui natūralų skonį. Šis reiškinys vadinamas „terroir“ ir jis taikomas visiems lauke auginamiems vaisiams ar daržovėms. “Terroir” taip pat vaidina pagrindinį vaidmenį formuojant vyno skonį.
Ar kambarinės kanapės stipresnės nei laukinės?
Kanapių stiprumą lemia THC koncentracija augale ir tai yra daugelio veiksnių rezultatas. Tačiau auginant kanapes patalpoje, augintojui suteikiama daugiau galimybių panaudoti veiksnius, kurie padidina THC koncentraciją. Viduje augantiems augalams nereikia kovoti su elementais, kaip tai daro lauko augalai, todėl gėlės dažnai būna nesugadintos. Kontroliuojama aplinka taip pat suteikia augintojui galimybę į dirvą įterpti daugiau C02, o tai padidina THC koncentraciją. Taigi, nors vienas nėra stipresnis už kitą, kambariniai augalai auginami idealiomis sąlygomis, kurios suteikia jiems didesnę galimybę užauginti stipresnį derlių.
Poveikis aplinkai
Auginant kanapes patalpose, norint gauti derlių, reikia daug daugiau energijos, dirvožemio ir vandens nei lauke pasodintoms ir saulėje užaugintoms kanapėms. Pavyzdžiui, daugelis kambarinių augintojų turi išmesti savo dirvą po to, kai javai duoda derlių, ir pirkti naują dirvą, kad galėtų pradėti naują derlių, o saulėje auginamos kanapės naudoja dirvožemį, kuris natūraliai atsiranda lauke, kuriame jos auginamos. Viduje auginamos kanapės taip pat išskiria daug daugiau nuotekų nei kanapės, auginamos lauke. Šioms nuotekoms filtruoti reikia daugiau elektros energijos, kad jas būtų galima vėl išleisti į vietines kanalizacijos sistemas.
Priešingai, kanapių auginimo lauke operacijas griežtai reglamentuoja Valstybinė vandens išteklių kontrolės valdyba ir Žuvų ir laukinės gamtos departamentas, kad būtų sumažintas jų anglies dioksido pėdsakas, skiriant tam tikrą vandens kiekį kanapių auginimui. Negana to, didžioji dalis vandens nuotėkio iš lauko augalų yra filtruojama per dirvą ir nenuteka į baseiną, todėl poveikis aplinkai yra minimalus.
Tačiau visos auginimo operacijos nėra lygios. Kai kurie augintojai dabar naudoja saulės energiją patalpų auginimo įrenginiams maitinti, o tai yra žingsnis lyg tvaresnės ateities.
Kuris man tinkamesnis?
Puikus kanapių bruožas yra tai, kad yra daugybė tiek patalpinių, tiek lauke auginamų veislių, ir kiekviena atmaina vartotojams suteikia unikalią patirtį. Geriausias būdas sužinoti, kas jums tinka, yra paimti kanapių atmainų ir produktų, auginamų viduje ir lauke, mėginius ir juos išbandyti.
Šaltinis: https://apiekanapes.lt/