Nepraleisk progos, išsiparduodame, tad viskam -30% su nuolaidos kodu: viskam

Bongai yra vandens pypkės, naudojamos kanapėms rūkyti. Jie atvėsina dūmus, suteikdami švelnesnį įkvėpimą.

Jie gyvuoja šimtmečius. Sakoma, kad žodis “bong” kilęs iš tajų kalbos žodžio „baung“, reiškiančio bambuko vamzdelį, naudojamą rūkyti žoles. Šiandieniniai bongai atrodo daug sudėtingesni nei paprastas bambuko vamzdelis, tačiau jie visi susiję su tuo pačiu pagrindiniu procesu. Bongai paprastai turi nedidelį dubenį, kuriame laikomos džiovintos žolelės. Uždegus žolę – ji sudega. Tuo tarpu, kai dūmus įkvepiate, bongo apačioje esantis vanduo burbuliuoja. Prieš patekdami į burną ir plaučius, dūmai pakyla per vandenį, o paskui per kamerą.

Bongo istorija

Kai kurie šaltiniai teigia, kad bongai kilę iš Tailando ar Laoso, o kiti teigia, kad iš Kinijos ar net Šiaurės Afrikos regionųi. Nepriklausomai nuo bongo kilmės vietos, istorikai linkę sutikti, kad bongas yra šimtmečių, jei ne tūkstantmečių senumo, ir kad jis pirmą kartą Vakaruose išpopuliarėjo po kultūrinių mainų baigiantis Vietnamo karui.

Tačiau naujausi kasinėjimai Rusijoje rodo, kad Irano ir Eurazijos genčių vadai kažkada rūkė iš auksinių bongų maždaug prieš 2400 metų. Tai yra ankstyviausi senovės bongų naudojimo radiniai. Prieš atkasant skitų bongus, ankstyviausi žinomi bongai buvo rasti Etiopijos urve ir datuojami 1100–1400 m. Urve buvo rasta 11 bongų. Šie bongai naudojo kanalus ir butelius, kurie buvo pagaminti iš gyvūnų ragų ir primityvios keramikos.

Stikliniai bongai

Alternatyvus Sietlo (WA) savaitraštis „The Stranger“ nominuoja vietinį stiklo pūtiką Cameron Tower kaip pirmąjį sukūrusį modernų stiklo bongą 1990-ųjų viduryje, dirbdant mokiniu pas kitą stiklo pūtiką Bob Snodgrass Judžino mieste, Oregone.

Straipsnyje aprašomas vandeniu filtruojamas rankinis vamzdis, ganėtinai panašus į pypkę, ir nors straipsnis tuo metu buvo patrauklus skaitinys, faktai išlieka ginčytini.

Todėl vis dar neaišku, kas pirmasis molinius ir medinius bongus pavertė į stiklinius.

Bongų būna visų formų ir dydžių. Kai kurie yra labai paprasti, turintys tik dubenį ir kamerą. Kiti – spalvingi, ir įvairių dizainų – tikri meno kūriniai.

Vis dėl to jie visi daro tą patį: filtruoja ir atvėsina dūmus.

Mūsų bongų pasirinkimą galite rasti čia.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Akcijos
Kosmetika
Aksesuarai
Užkandžiai
CBD Aliejus
0